Urządzenia masujące do ciała w formie rollmasażerów to nowoczesny sprzęt cieszący się coraz większą popularnością. Charakteryzuje się on bowiem niebywałą skutecznością w zakresie ujędrniania skóry, rehabilitacji pourazowej, rozbijania tkanki tłuszczowej czy też pobudzania układu limfatycznego, pozwalając cieszyć się widocznymi efektami już po kilku sesjach.

Rollmasażery z kolagenem łączą w sobie zalety tradycyjnego masażu wałkiem z korzyściami płynącymi z zastosowania kolagenu – kluczowego dla zachowania jędrnej skóry składnika budulcowego. W miarę starzenia się organizmu produkcja kolagenu maleje, co prowadzi do stopniowej utraty elastyczności i jędrności skóry oraz pojawiania się zmarszczek. Chcąc spowolnić nieco proces starzenia, warto więc korzystać z urządzeń do masażu z terapią kolagenową, które nie tylko dostarczają ciału gotowe białko, ale też inne substancje pomagające stymulować produkcję kolagenu w skórze.

Rollmasażery z kolagenem – co daje ich regularne użytkowanie?

Sprzęt masujący, jakim są rollmasażery, został wyposażony w obrotowe rolki lub wałki, których zadaniem jest rozluźnianie mięśni, łagodzenie napięcia, a także poprawianie krążenia krwi i limfy. W związku z tym okazuje się wyjątkowo korzystny zwłaszcza w przypadku osób borykających się z długotrwałym napięciem mięśniowym czy też bólami w różnych partiach ciała. Co ważne, rollmasażer sprzyja również korygowaniu tekstury skóry, redukując widoczność zmarszczek oraz cellulitu.

Na wyjątkową popularność urządzeń do masażu z terapią kolagenową wpływa fakt, że w przeciwieństwie do klasycznych maszyn modelujących sylwetkę są one wyposażone w soczewki kolagenowe, które dostarczają skórze niezbędne dla zachowania młodego wyglądu białko, a także bezinwazyjnie stymulują proces biosyntezy kolagenu.

Jak stosować masażery ujędrniające ciało?

Choć na długotrwałe efekty należy trochę poczekać, już po kilku sesjach rollmasażu można zauważyć poprawę – w samopoczuciu i wyglądzie. Z uwagi na indywidualne potrzeby trudno powiedzieć, jak często ćwiczyć, aby uzyskać oczekiwany rezultat. O ile niektórzy będą z powodzeniem mogli korzystać z rollmasażerów codziennie, dla innych może to okazać się zbyt drażliwe.

Warto pamiętać również, że efekty mogą różnić się w zależności od indywidualnych cech skóry, regularności oraz prawidłowego stosowania sprzętu masującego. Ponadto nie zaleca się go osobom borykającym się z problemami dermatologicznymi, chorobami układu krwionośnego oraz wieloma innymi schorzeniami. Z tego powodu przed rozpoczęciem rollmasażu warto skonsultować się ze swoim specjalistą.