Nowoczesny sprzęt masujący marki ROLL-TECH to rollmasażery do wszechstronnego stosowania. Z uwagi na łatwość korzystania z tego rodzaju urządzeń często są one dostępne na siłowniach, w klubach fitness, u fizjoterapeutów, a ponadto nadają się również do samodzielnego użytku w zaciszu domowym. Jakie są zalety rollmasażerów? Pomagają one przede wszystkim w ujędrnianiu skóry, służą doskonale w rehabilitacji pourazowej, przygotowują do większego wysiłku, np. treningu sportowego, a ponadto efektywnie rozbijają tkankę tłuszczową.

Pragnąc cieszyć się oczekiwanymi efektami stosowania maszyn modelujących sylwetkę, warto mieć na uwadze poprawność korzystania z nich. Kierunek masażu powinien być zawsze zgodny z kierunkiem przepływu limfy, która płynie tak samo, jak krew – do serca. Ponadto należy również zachować określoną sekwencję, poddając ćwiczeniom poszczególne partie ciała w odpowiedniej kolejności.

• Rollmasaż rozpoczyna się zawsze od stóp. Dlaczego? Ponieważ to właśnie na nich znajdują się receptory odpowiedzialne za narządy wewnętrzne. Siadając wygodnie i opierając stopy na masujących rolkach, stopniowo przyzwyczajamy ciało do terapii manualnej, przyczyniając się również do zmniejszenia drętwienia stóp.

• Idąc w górę, kolejną partią są łydki. Rollmasaż wykonywany przez sprzęt masujący ROLL-TECH sprzyja nie tylko eliminowaniu napięcia, ale wpływa również kojąco na opuchnięte, zmęczone po całym dniu nogi.

• Wiele osób uważa rollmasaż tyłu ud za najprzyjemniejszy, a zarazem dający największe efekty. Skutecznie wyrównuje on bowiem koloryt i strukturę skóry, widocznie zmniejszając rozstępy oraz cellulit.

• Masaż dolnej części pośladków nie wymaga prawie żadnego wysiłku, choć warto przesuwać je nieco od lewej do prawej czy w górę i w dół. Regularne korzystanie z maszyny masującej nie tylko poprawi jędrność pośladków, ale też wygładzi skórę w tej okolicy.

• Rollmasaż przodu ud wykonuje się na stojąco, lekko pochylając się do przodu, co dodatkowo wzmacnia te partie mięśni.

• O ile masaż zewnętrznej części ud daje nieco więcej swobody, w przypadku wewnętrznych partii należy być bardzo ostrożnym, ponieważ są one znacznie bardziej delikatne.

• Wiele osób pracujących na siedząco szczególnie mocno ceni sobie element masażu pośladków. Urządzenia masujące do ciała ROLL-TECH gwarantują przyjemne odprężenie, zmniejszając wiotczenie skóry, likwidując ból kości ogonowej czy też wzmacniając mięśnie.

• Wykonując rollmasaż brzucha, należy omijać strefę żołądkową, unikając korzystania z maszyn masujących po posiłku. Stosując urządzenia ROLL-TECH zgodnie z zaleceniami, można nie tylko skutecznie wygładzić brzuch, ale zmniejszyć też oponkę.

• Choć nie jest łatwo stosować rollmasażery w przypadku boczków, są one jedną z tych części ciała, która dość szybko reaguje na terapię manualną, co widać po mniejszym obwodzie talii.

• Niezwykle przyjemne doznania daje rollmasaż pleców działający przede wszystkim relaksująco i odprężająco – również na spięty kark czy bóle głowy.

• Ostatnią partią ciała, którą warto poddawać działaniu profesjonalnego sprzętu masującego, są ręce i dłonie. Rollmasaż skutecznie redukuje nie tylko wiotczenie skóry ramion, ale oddziałuje też na znajdujące się na wewnętrznej części dłoni receptory.