Stres towarzyszy nam każdego dnia w pracy, w domu, w szkole, na uczelni. Dążenie do zminimalizowania jego skutków to dziś jedno z największych wyzwań, ale też najważniejszych obszarów zdrowia psychicznego. Istnieje mnóstwo metod radzenia sobie ze stresem i każdemu może służyć co innego. Jeśli w Twoim przypadku stres kumuluje się w ciele, skutkując np. spiętymi mięśniami, świetnie może się sprawdzić prawdziwie relaksujący masaż przy pomocy rollmasażera

 

Rollmasaż w domu? Jak najbardziej!

Rollmasażer to inwestycja w zdrowie całego organizmu. Poprzez przesuwanie specjalnie zaprojektowanych rolek czy kulek poprawiamy samopoczucie, redukujemy ból i zmęczenie mięśniowe, a dodatkowo możemy zmniejszyć obrzęki i usprawnić przepływ krwi. Nowoczesne urządzenia masujące do ciała są dodatkowo wyposażone w funkcje, które pomagają rozluźnić się, zadbać o wygląd, a przy tym realnie podnieść poziom zadowolenia z życia.

Rollmasaż – jak ćwiczyć, by odnieść najwięcej korzyści?

Urządzenia masujące do ciała można stosować samodzielnie w domowym zaciszu, przy czym warto wprowadzić masaże kilka razy w tygodniu. Warto pamiętać o tym, by rollmasażer nie naciskał zbyt mocno na mięśnie, bo to może doprowadzić do bolesnych kontuzji. Dopasowujemy nacisk tak, by nie sprawiał on bólu. Po kilku minutach poczujemy, jak poprawia się nam humor, a ciało staje się rozluźnione. Przed zabiegiem można przygotować sobie wodę  z elektrolitami dla lepszego nawodnienia organizmu, co sprzyja regeneracji mięśni, skóry i innych tkanek. Masażery do ciała pobudzają przepływ limfy w organizmie, a to sprawia, że niwelowane są zastoje skutkujące obrzękami i cellulitem. 

Innowacyjny masaż dostępny dla każdego

Poza klasycznymi rollmasażerami dostępne są też nowoczesne urządzenia do masażu z kolagenem. Coraz częściej możemy spotkać takie maszyny w gabinetach kosmetycznych, na siłowniach, w klubach fitness czy w sanatoriach, ale można też śmiało postawić je w domu i używać ich samodzielnie, korzystając z załączonych przykładów ćwiczeń oraz pozycji do masażu. Specjalne soczewki na kolagen dają możliwość użycia tego białka podczas masażu. Dzięki temu kolagen dociera głębiej do warstw skóry. Dodatkowo załączona lampa na podczerwień jeszcze bardziej wzmacnia prozdrowotne działanie. Tego typu urządzenie do masażu potęguje efekt wygładzenia skóry, oczyszczenia organizmu, a także sprawia, że całe ciało wspaniale się relaksuje.

Masaże obok aktywności fizycznej i zbilansowanej diety mogą zapewnić zdrowie nie tylko fizyczne, ale też psychiczne czy emocjonalne. Będąc w lepszej kondycji, mając więcej energii, a także poprawiając swój wygląd, pozytywnie wpływamy przy tym na ogólne samopoczucie i zadowolenie z siebie. Z czasem sesje z rollmasażerem stają się nawykiem podczas oglądania telewizji albo rytuałem odprężającym po pracy. Skorzysta na tym w równym stopniu ciało oraz umysł. Sprawdź naszą ofertę, by znaleźć najlepszy sprzęt masujący dla siebie!