Profesjonalny sprzęt masujący w postaci rollmasażerów to coraz chętniej wykorzystywane w procesie odchudzania rozwiązanie. Podczas gdy dla jednych pełni on funkcję dodatkowego wsparcia w redukcji cellulitu, dla innych stanowi niezbędny rytuał przed lub po ćwiczeniach.

Niezależnie od tego, w jaki sposób wykorzystuje się masażery do ciała, należy wiedzieć, że podstawą do utraty wagi i smuklejszej sylwetki jest odpowiednia dieta. O ile podczas używania rollmasażerów nie ma konieczności stosowania specjalnych wytycznych żywieniowych, warto zdawać sobie sprawę z ogólnych zaleceń dotyczących zdrowego odżywiania. Bez wątpienia nie tylko wspomogą one cały proces odchudzania, ale sprawią, że poczujesz się lepiej w swoim ciele.

Uskutecznij rollmasaż i starania o szczupłą sylwetkę – 5 wskazówek dietetycznych

  • Zbilansowana dieta – podstawą zdrowego odżywiania jest zrównoważony i odpowiednio zbilansowany jadłospis, który uwzględnia potrzeby żywieniowe. Dobra dieta to taka, w której nie brakuje dobrego źródła białka, zdrowych tłuszczy czy też wystarczającej ilości wody. Co warto jeść? Świeże warzywa i owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, chude mięso, a unikać zwłaszcza przetworzonej żywności, bomb kalorycznych o wysokiej zawartości węglowodanów oraz tłuszczów trans.
  • Redukcja kaloryczna – w celu zrzucenia dodatkowych kilogramów niezwykle istotny jest deficyt kaloryczny, który zakłada, że należy przyjmować mniej kalorii, niż spalamy. W celu określenia jego wartości warto skonsultować się z dietetykiem lub też skorzystać z dostępnych w internecie kalkulatorów, obliczając PPM (podstawową przemianę materii) oraz CPM (całkowitą przemianę materii), co pozwoli określić deficyt energetyczny bez szkody dla zdrowia całego organizmu.
  • Regularne posiłki – nie bez powodu mówi się, że najzdrowiej jest spożywać 5 posiłków dziennie. Jedzenie częściej w mniejszych porcjach pomaga utrzymać stabilny poziom cukru we krwi i zapobiega napadom wilczego głodu.
  • Aktywność fizyczna – oprócz korzystania z urządzeń do masażu warto uwzględnić w swoim harmonogramie również sport. Regularna aktywność – cardio czy ćwiczenia wytrzymałościowe są kluczowe dla utrzymania ciała w dobrej kondycji. Pragnąc osiągnąć wymarzone efekty szybciej, a przy tym w zgodzie ze swoim ciałem dobrze więc stosować rollmasażery, nie zapominając o systematycznej aktywności fizycznej.

Wsparcie dietetyka, trenera personalnego itp. – w procesie odchudzania wcale nie trzeba być osamotnionym. Dziś dostęp do różnych form wsparcia jest niezwykle łatwy, dlatego warto korzystać z możliwości konsultacji ze specjalistami z zakresu dietetyki czy sportu. Podpowiedzą oni, jak czerpać jeszcze więcej korzyści z rollmasażu – co jeść i jak ćwiczyć, aby przyniósł oczekiwane efekty jak najszybciej.